Wybielanie


Uśmiech jest bardzo ważną częścią naszego wyglądu zewnętrznego. Codziennie na zębach powstają przebarwienia spowodowane paleniem papierosów, piciem kawy, herbaty. Jednak jest na to skuteczna metoda - system profesjonalnego wybielania nakładkowego preparatem Opalescense. Przed wybielaniem pacjent powinien być poddany zabiegowi higienizacji, czyli usunięcia kamienia nazębnego i osadu oraz pokrycie zębów preparatem fluorowym. Na podstawie wycisków technik dentystyczny wykonuje indywidualne nakładki, w które pacjent sam w domu aplikuje żel wybielający. W naszym gabinecie stosowane są żele do wybielania nakładkowego firmy Ultradent o nazwie Oplalescence w stężeniach 10% i 16%.

W zależności od koloru wyjściowego zębów pacjenta kuracja trwa od 8 do 14 dni. Niekiedy efekt jest widoczny już po pierwszym razie. Wykonujemy również wybielanie zębów preparatem przeznaczonym do użytku przez lekarza. Zabieg trwa około godziny, a na zęby aplikowany jest preparat o wysokim stężeniu o nazwie Opalescence Xtra Boost. W przypadku pojedyńczych zębów przebarwionych po leczeniu endodontycznym stosujemy wybielanie wewnątrzzębowe preparatem Endo-Opalescence. Do komory zęba wprowadzamy wybielacz i zamykamy ubytek szczelnie na 3-5 dni. Ilość zabiegów wybielania uzależniona jest od koloru zęba i postępu w wybielaniu. 
W czasie wybielania u kilku procent pacjentów występuje nadwrażliwość. Wówczas lekarz zaleca stosowanie pasty lub żelu minimalizującego jej objawy. 

 Jak do nas dojechać?